Sıkça Sorulan Sorular
WhatsApp
Yükleniyor...

Sıkça Sorulan Sorular

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1 - Domain ne demek  ? 

Domain site adı demektir. Diğer adı "alan adı" dır.  Açmak istediğiniz site adresi www.argisbilisim.com ise bu aynı zamanda sizin domain & alan adınız demektir. 

 

2 - Hosting Ne Demek ? 

Sitelerin internet ortamında dosyalarının barındırıldığı , yirmidört saat açık olan sunucu bilgisayarlardır. Hazırladığımız web sitelerini sunucu bilgisayarlara yükleriz. 24 saat kesintisiz açık olduğu için siteniz devamlı olarak yayın yapar. 

 

3 - Domainim var, ne yapmalıyım ? 

Kendinize ait bir domain (alan adı) varsa dns adreslerini vereceğimiz ns adreslerine yönlendirip siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

4 - DNS yönlendirme nedir ? 

Domaini, yani site adresi olan müşterilerimiz  bu hizmeti aldıkları yerden domain yönlendirmesi yapar. İlgili web sitesine girerek, yukarıda belirttiğimiz dns adreslerine domaini yönlendirdikten sonra kurulum işlemlerine başlarız. 

 

5 - Fiyatlara hosting dahil midir ? 

Hayır argisbilisim.com  hazır sitelere standart paket ek ücret alınır.

6 - Fiyatlara domain dahil mi ? 

Hayır, domain yani alan adı fiyatlara dahil değildir. Alan adını kendisi satın alan müşterilerimiz olduğu için alan adının tescilini müşterilerimiz yapar. İlgili alan adı ücreti ödendiği takdirde bu işlemi müşterilerimiz adına biz de yapabiliriz. Alan adı ve hosting hizmeti yıllık yenileme gerektirdiği için belirli dönemlerle müşterilerimizle tekrar iletişime geçeriz. 

 

7 - Şirket uzantılı mail adresi kullanabilir miyim ? 

Elbette, argiasbilisim.com'dan aldığınız tüm sitelerde alan adınız uzantılı yani ; ahmet@siteadi.com şeklinde 10 adete kadar farklı mail adresi alabilirsiniz.  Mail adresi almak için destek paneli üzerinden bildirim yapabilirsiniz. Not: Mail hesabı hostinginiz ile orantılı olduğu için 150 Megabayt'lık bir hostingde toplamda 150 Megabayt'lık bir mail hesabı kullanabilirsiniz. 

 

8 - Aldığım hazır web sitesini nasıl yönetirim ?  

Çok basit, Türkçe yönetim paneli sayesinde ekle, sil, güncelle işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Facebook kullanan herkes, eminiz ki hazır web sitesini yönetebilir, içerik, resim, yazı ekleyebilir. Firmasını en iyi ve ucuz şekilde hazır siteler ile tanıtabilir.

 

9 - Hazır web sitem şipariş verdikten  ne kadar sonra aktif olur ?

argisbilisim.com'dan vermiş olduğunuz siparişler 24 saat içinde hazırlanmış olur. Bunun için alan adı yani domain size verilen ns1...... ve ns2...... adreslerine yönlendirmiş olmanız gerekmektedir. 

 

10 - Sipariş verdikten sonra veya siteyi kullandıktan sonra alan adımda değişiklik yapabilir miyim ? 

argisbilisim.com web siteleri domain lisanslı, yani sadece satın alınan domainde kullanılır.  ahmetinsitesi.com için alınan bir web sitesi mehmetinsitesi.com için kullanılamaz.  Ancak alan adının uzantıları için (com,net, org, com.tr) domain değişikliği yapılabilir. Domain değişikliği yapılan web sitelerinin 50 TL taşınma ücreti ortaya çıkar. 

 

11- Aldığım hazır web sitesini iade edebilir miyim ? 

Hazır web sitelerimiz domain lisanslı satıldığı ve yazılım tabanlı olduğu için herhangi bir iade söz konusu değildir. Yazılım hizmetinin iadesi yoktur.

 

12- Aldığım hazır web sitesi tasarımını  başka bir tasarımla değiştirebilir miyim ? 

Hayır, her bir hazır web sitesi kendisine özel tasarıma ve altyapı sahiptir. Tasarımlar arası geçiş yapılmaz. Domain lisansı üzerinden satış yapıldığı için bir tasarımı başka bir tasarım ile kullanmak mümkün değildir. 

 

13 - Aldığım hazır web sitesi tasarımına ekstra özellikler ekletebilir miyim ? 

İhtiyacınız olan ekstra özelliği / modülü tarafımıza destek merkezi veya diğer iletişim kanalları üzerinden bildirebilirsiniz. İlgili özelliğin yazılıma entegre edilip edilemeyeceği, entegre edilebilecek bir özellik ise ne kadar sürede ve ne ek kadar ücret karşılığında yapılabileceği hakkında size dönüş sağlarız. 

 

14 - Kendime ait hostingde /sunucuda kullanabilir miyim ? 

Kesinlikle hayır, argisbilisim.com'daki tüm siteler güvenlik ve şirket politikaları sebebiyle argisbilisim.com sunucularında barındırılır.

15 - FTP  vb. bilgiler paylaşıyor musunuz ? 

Kesinlikle hayır,  güvenlik ve şirket politikaları sebebiyle bu bilgiler asla paylaşılmaz.
 

16 - Fiyatlara KDV dahil mi ? 

Hayır, argisbilisim.com'da fiyatlara KDV dahil değildir.